Ранок починається не з кави… Медіа-залежність

Інформація може як покращити життя, так і нанести шкоду. Одна річ, коли ми отримуємо певні дані від спеціалістів, інша коли самостійно «плаваємо» в інформаційному морі. А в ньому досить важко не потонути та не втратити орієнтири.AAEAAQAAAAAAAAI8AAAAJDI0MWM0MDhlLWNlODgtNDZkMC1iYzgwLTk3ZTVmMDdlZGEwYw

Для багатьох ранок давно вже починається не з кави. Велика кількість людей тільки-но прокидається, відразу потрапляє до інформаційного простору соціальних мереж та стрічок новин, що оселилися в наших телефонах, планшетах, комп’ютерах. Свідомий вибір, чим втамувати інформаційний голод зводиться майже нанівець. Адже до того моменту, коли ми оберемо статтю чи пост для читання, ми вже поглинемо велику кількість інформації з заголовків та картинок, що заполонили Інтернет. скачанные файлы (1)І це може наповнити наш день певним емоційним змістом. З урахуванням того, в які не прості часи ми живемо, то дуже важко зберегти бадьорість духу та позитивний настрій при такому інформаційному навантаженні.

Для того, щоб зрозуміти вплив такого інтенсивного інформаційного потоку, як той в якому ми живемо варто лише озирнутися навкруги. Якщо звичайно знайдуться сили відірватися від Інтернету чи телебачення. Майже постійне перебування в мережі часто  набуває масштабів шкідливої звички, заважає безпосередньому спілкуванню, впливає на сімейні взаємини. Хтось маючи вільну хвилинку тягнеться за сигаретою, а хтось до телефону, щоб перевірити сторінки в соціальних мережах. Особливо це стосується молоді. information_overload_by_sykotikscarecrowЗвичайно, вільний доступ до інформації має безліч переваг, можливостей для знайомств, спілкування, отримання нових знань та навіть заробітку. Однак у всьому важлива міра. Інформаційне «переїдання» ні як не корисніше за будь-яке інше.

Що можна зробити, щоб все ж таки отримувати користь від інформації та вберегтися від перенасичення?

Щоб зберегти чистоту думок, можливість критично мислити та ясність розуму варто хоча б періодично дотримуватися так званої інформаційної дієти.

Однією з головних причин погіршення настрою, зниження швидкості реакції та появи апатії називають хаотичне отримання інформації на протязі дня. Але якщо впорядкувати вживання інформації, присвячувати 20-30 хвилин на день конкретній темі, то прочитане краще запам’ятається. Більш того, емоційний стан людини покращиться.

скачанные файлыТому перший пункт «дієти» — інформація для розвитку. Якщо ми прагнемо дізнатися щось нове та розширити свої знання, то лімітуємо своє плавання у просторах мережі і надаємо йому курс – шукаємо лише інформацію з цієї тематики, все зайве – заманливі посилання та телепередачі обходимо стороною. Важливо розуміти навіщо ви хочете отримати інформацію і чи те, що ви споживаєте задовольняє ваші цілі.

По-друге, необхідно мінімізувати перегляд новин. Тривожні новини запускають вироблення гормону стресу – кортизолу і таким чином регулярні перегляди повсякденних новин вводять наш організм у стан хронічного стресу. Доза індивідуальна: тому, хто кожну вільну хвилину кидається до телевізору чи Інтернету дізнатися, що сталося в країні та світі за останні 15 хвилин краще обрати одне інформаційне джерело, що викликає довіру і переглядати його раз на день. Але чим рідше, тим краще.

По-третє, обдумайте ваше інформаційне меню. Перегляд телепередач чи стрічки у соціальних мережах може бути способом відпочинку та психологічного розвантаження. Однак споживайте відповідально. «Почистіть» стрічку новин, відпишіться від зайвих спільнот, що не відповідають колу ваших інтересів та тих, що сповнені негативом. Те ж саме стосується і телевізору – вмикайте  тоді, коли очікуєте на якусь конкретну передачу чи фільм, а не поглинайте все, що пропонують з екрану.

Така інформаційна дієта може звільнити купу часу, коли не знаєш чим себе зайняти. Як з цим справитись і не повернутись до попереднього рівня вжитку інформаційного продукту?

rpIS25UFnGcЯкщо інформаційне споживання вийшло на рівень шкідливої звички, що зараз часто спостерігається, то людина просто може не знати, куди себе подіти, що в цей час робити. Зараз вдалий момент ставати на шлях до змін, адже весна, гарна погода та природа просто сприяють цьому. Спорт, цікаві книги та цікаві люди – що кому до душі, обирайте. Допоможе живе спілкування, особливо за межами зони досяжності, десь на лоні живої природи за активними розвагами.

А для того, щоб «дієти» було легше дотримуватись об’єднуйтесь з іншими. Коли «випливаєш» з віртуального простору, то іноді досить важко повертатися до реального та живого спілкування. В Європі є одна цікава гра, що допомагає молодим людям спілкуватися один з одним безпосередньо, а не через мережу. Так коли молодь збирається разом, то вони складають всі свої телефони та гаджети у піраміду по середині столу. Хто перший потягнеться до свого пристрою, той розраховується за всю свою компанію у закладі, де вони відпочивають. Дієвий спосіб повернути собі гарну звичку – спілкуватися один з одним.

Людина – не дерево! Вона сама здатна обирати своє оточення, в тому числі й інформаційне. Ставтесь до цього вибору відповідально, адже та інформація, яку ми споживаємо впливає на наші думки, а думки формують наше майбутнє. Тож радісних вам думок та щасливого сьогодення!

Автор Тиморська Каріна (психотерапевт та сімейний консультант в методі Позитивної крос-культурної психотерапії). Зв`язатись з психологом можна за телефоном  066-896-00-61 чи написавши повідомлення в facebook

Добавить комментарий