Дітей роблять щасливими прості речі!

Усі батьки бажають зробити дітей щасливими. Однак, не всі знають як. Що робить дітей щасливими в різному віці? На це питання відповідають психологи.

1415868277_beremennaja1Юлія Савельєва, психолог Перинатального Центру

Дітей щасливими роблять прості речі!

Коли дитинка ще знаходиться в маминому животику, то все що їй потрібно для щастя – це щоб її чекали, хотіли щоб вона побачила світ, любили ще до народження та прагнули подарувати їй свою турботу та ніжність. Додайте позитивні емоції  та гарний настрій мами, піклування та захист батька –і дитинка щаслива ще до того як вперше побачила батьків!

Мироненко Катерина, психолог Центру розвитку дітей раннього віку78658868_x_ad0cd3f1

Дети раннего возраста очень жизнерадостные.  Иногда кажется, что у них есть батарейка, которая позволяет им крутиться, вертеться и веселиться без перестану. Весь секрет в том, что маленькому ребенку радость приносят самые простые и доступные вещи. Во-первых, это движение. Большую часть всего своего времени дети проводят активно передвигаясь. Малыши любят, когда их качают на руках, подбрасывают, крутят. И это является для них жизненной необходимостью. Ведь разнообразные движения не только дарят малышу радость, но и помогают ему развиваться. Еще одним необходимым атрибутом детского счастья является игра. С помощью игры малыш познает мир, учится. И конечно же, самое главное для ребенка  — общение с близкими и любящими его людьми. Видя улыбки и радость на лице близких – малыш и сам начинает смеяться и веселиться. Кроме того ребенку для хорошего самочувствия и отличного настроения нужны мамины и папины объятия.  Итак, все очень просто: для того чтобы вырастить здорового и счастливого ребенка, важно соблюдать три простых условия — это игра, движение и общение с любящими и близкими людьми.

894_1417859462_otnosheniya_s_detmiНещетна Катерина, практичний психолог Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні

Усі батьки хочуть, щоб їх діти були щасливими. Проте не завжди знають, що для цього можуть зробити. Я розповім вам, яким чином можна ощасливити дітей віком від 3 до 18 років:

1) проводьте «тотальний» час разом з дитиною хоча б 30хвилин на день. Відкладіть всі справи, гаджети та побудьте з дитиною, поспілкуйтеся, пограйтеся в те, що вона хоче. У цей час врахуйте інтереси вашої кровинки.

2) будьте терплячими до слів і дій вашої дитини. Навіть, якщо сказано щось образливе, подумайте, в чому істина причина такої поведінки. Чи не хоче дитини таким чином щось вам донести?

3) поважайте дитину і вона відповість вам взаємністю.

4) слухайте уважно. Часто діти хочуть з нами поділитися, але натикаються на неуважність, байдужість дорослого. В цей момент батьки можуть дивитися телевізор, гратися з домашніми тваринами, займатися справами. Але дитина не відчуває, в такому випадку, своєї значимості, важливості того, що вона говорить, необхідності ділитися, втрачається бажання розкриватися в майбутньому.

5) цікавтеся інтересами, захопленнями дитини. Для дитини важливо, щоб батьки приймали її повністю, навіть з дивними захопленнями. В такому випадку можна ввести традицію «Дні захоплень» коли всією сім’єю хоча б раз на тиждень займаються тим, чим цікавиться кожен член родини.

6) помічайте успіхи. Ми звикли помічати ті моменти, які нас не задовольняють, але на досягнення чи позитивну поведінку не звертаємо уваги. Однак вважається, що особистість розвивається в той бік, який більш підкріплюється енергетично. Якщо помічаємо негатив, то і отримаємо негатив, а якщо звернемо увагу на хорошу поведінку (навіть якщо сваримо дитину), то вона буде повторюватися.

7) і найважливіше — це проявляти любов — обіймами, словами, подарунками, допомогою, схваленням. 8 обіймів у день потрібно кожному з нас. Будьте щасливі!

1281977975_kak-pravilno-organizovat-prazdnik-na-prirode

Потапенко Анна, практичний психолог

Не имеет значения, сколько Вам сейчас лет – 15 или 65, в Вас всегда живет ребенок, которому нужна любовь, забота и чувство защищенности. Вы можете стать для своего внутреннего ребенка любящим и добрым родителем. Представьте, каких родителей вам бы хотелось иметь в детстве. Станьте таким родителем для себя-ребенка!

Вы можете начать сегодня! Сформулируйте твердое намерение полюбить своего внутреннего ребенка. Начните каждый день общаться ним, и через месяц-два вы станете гораздо спокойнее, увереннее и счастливее.

Устройте малышу внутри вас праздник. Скажите ему все те прекрасные слова, которые вам бы хотелось услышать самому в детстве от родителей.

Играйте и веселитесь вместе с ребенком внутри вас. Вспомните, что вы любили делать в детстве. Может быть, кататься с горки зимой? Может быть, багать по лужам? Кататься на велосипеде? Не бойтесь дурачиться и делать глупости, которые доставляли вам столько радости в детстве.

Если вы хотите наполнить вашу жизнь радостью, начинайте любить себя и своего внутреннего ребенка, как умеете, уже сейчас, не откладывая на потом!

stattur1

Тиморська Каріна, сімейний консультант

Щастя в простих речах, не забувайте про це! Головне, що має знати кожна мама і тато – це те, що щасливі діти можуть бути лише у щасливих батьків. Даруйте собі щастя так, ніби даруєте його своїм дітям!

Добавить комментарий